Ką būtina žinoti apie trūkusį paskirstymo diržą

Automobilio paskirstymo diržas – detalė, į kurią mažiau patyrę vairuotojai menkai kreipia dėmesį, o automobiliui nusidėvėjus ar nusipirkus naudotą, retai susimąsto diržą pakeisti. Trafic.lt specialistai įspėją, jog nusprendus pataupyti ir nekeisti diržo, galiausiai teks sumokėti daugiau. Nusidėvėjęs, o blogiausiu atveju nutrūkęs diržas iš paskos pažers gausybę kitų gedimų, iš kurių brangiausiai kainuos žala varikliui. 

 

Kada reikia keisti automobilio paskirstymo diržą? Iš pažiūros atsakymas paprastas – kiekvienas gamintojas nurodo, kiek kilometrų turi nuvažiuoti automobilis, kad reikėtų pakeisti diržą. Problemos čia iškyla tuomet, kai perkate naudotą automobilį. 

 

Perkant naudotą transporto priemonę pasikliauti pardavėjo nurodyta rida – gana naivus sprendimas. Dažnai ridos parametrai yra pakeičiami, kad automobilis atrodytų mažiau naudotas. Todėl kai kurias detales trafic.lt specialistai pataria pasikeisti, nepriklausomai nuo naudoto automobilio ridos. Paskirstymo diržas – viena iš tokių detalių. 

 

Variklio diržui „nušokus“ atsiranda didelė tikimybė, jog variklio stūmokliai pažeis vožtuvus, o tuomet laukia brangus ir sudėtingas remontas. Visiškai nutrūkus diržui automobiliui važiuojat stūmokliai smarkiai kilnojasi ir variklio galvutės pažeidimai būna tikrai nemaži. 

 

Kas nutinka, jei diržas trūksta jums važiuojant? Automobilis tiesiog užgesta vietoje. Žinoma, jei kelias slidus ar tuo metu atliekate sudėtingą manevrą, užgesimas gali sukelti avarinę situaciją. Todėl važinėdami su nusidėvėjusiu paskirstymo diržu rizikuojate ir savo bei keleivių saugumu. 

 

Jei kelyje netikėtai užgesote ir įtariate, kad tai – trūkusio diržo pasekmė, jokiu būdu nebandykite vėl patys užkurti automobilio. Taip galite dar labiau pažeisti variklį ir vėliau nemenkai suploti už jo remontą arba net keitimą. Kad užgesimas įvyko dėl trūkusio diržo kaltės jums dažniausiai praneš pakilusi variklio temperatūra bei specifinis garsas. Tokiu atveju geriausia susisiekti su specialistais, kad išvengtumėte didesnės žalos. 

 

Trūkus diržui greičiausiai reikės ne tik pakeisti jį, bet ir atlikti tinkamą variklio apžiūrą arba remontą. Jeigu automobilio vandens siurblys varomas diržu, reikėtų pakeisti ir jį. Tai palyginus nebrangi detalė, tačiau jos gedimai ženkliai padidina variklio perkaitimo riziką. Dėvisi ši detalė panašiai, kaip ir paskirstymo diržas, todėl, jei jau keičiate vieną, pravartu pakeisti ir antrą. Kitas svarbus momentas – keičiant vandens siurblį būtina nuimti paskirstymo diržą, o kartą jį nuėmus uždėti senojo nebegalima. Todėl protingiausia būtų vandens siurblį pakeisti tuomet, kai keičiate diržą ir išvengti papildomų išlaidų vėliau.  

Šiame tinklalapyje naudojami slapukai ir naršyklės sesijos duomenys, kad galėtume suteikti jums geriausią patirtį.

Tęsdami naršyti tinklalapyje arba paspaudę sutinku mygtuką žemiau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Galite sužinoti daugiau apie slapukus, naudojamus mūsų tinklalapyje čia

Sutinku
0
Trafic.lt