Automobilio kondicionieriaus priežiūra

   Artėja tas metų laikas, kai automobilis su neveikiančiu kondicionieriumi bus vieta, į kurią mažiausiai norite patekti. Pasirūpinkite savo kondicionieriumi dar karščiams neprasidėjus, kad vėliau nereiktų troškintis tvankiame salone.

   Gerai veikiantis kondicionierius turi sugebėti atvėsinti salono temperatūrą 10 laipsnių žemiau, nei lauko temperatūra. Tai reiškia, jei lauke tvyro 30 C karščio, automobilio salone kondicionierius turi pajėgti sukurti 20 C temperatūrą.

   Dėl per mažo vėsinimo dažniausiai kaltas skysčio nutekėjimas sistemoje. Kita galima kondicionieriaus gedimo priežastis – nusidėvėjusi sistemos detalė, pavyzdžiui, kompresorius, žarnelės, garintuvas ar diržai. Visą sistemą reguliariai (geriausia prieš karštąjį metų sezoną) verta patikrinti automobilių salone ir, esant poreikiui, nusidėvėjusias detales pakeisti.

   Viena iš taisyklių, norint, kad kondicionierius gerai veiktų ir ilgai tarnautų, jis turi būti nuolat įjungiamas. Net kai lauke ir salone yra maloni oro temperatūra, kartą per savaitę įjunkite kondicionierių ir palikite veikti kelioms minutėms. Tai užtikrins tinkamą sistemos sutepimą, detalės neužsiterš, kondicionierius ilgiau tarnaus.

   Jei važinėjate senesniu kaip 1994 metų automobiliu, įsitikinkite, kad jame nėra palikta sena ES nebeleidžiama naudoti freono sistema. Dėl iki tų metų naudotos freono rūšies kenksmingumo aplinkai ji buvo uždrausta. Dabartiniuose automobiliuose naudojamas mažiau orui kenksmingas freonas R-134a.

   Švarus ir tvarkingas kondicionierius svarbus jūsų sveikatai. Kondicionieriai sugeria įvairias bakterijas, grybelius, žiedadulkes ir vėliau jas išpučia tiesiai į jūsų saloną. Užterštas kondicionierių oras gali sukelti alergijas, astmą ir kitus negalavimus. Šiuolaikiniai kondicionieriai jau gali patikimai išvalyti kondicionuojamą orą, tačiau senesniuose automobilių modeliuose ši problema vis dar yra.

   Norėdami išvengti nemalonių kvapų ir sveikatos problemų, kurias sukelia užterštas kondicionierių oras, atlikite garintuvo dezinfekciją. Paprastai visos kenksmingos medžiagos, bakterijos, grybeliai ir teršalai kaupiasi ant kondicionieriaus garintuvo. Juos išnaikinti galima naudojant dezinfekantus, kurių rinkoje yra didelis pasirinkimas. Pavyzdžiui, aerozolis, kurio daleles po automobilį paskleidžia įjungtas ventiliatorius. Mažos aerozolio dalelės dezinfekuoja automobilio saloną bei turi šiokį tokį teigiamą poveikį garintuvui ir ortakiams. Tačiau veiksmingesnis variantas – putojantys vandens pagrindo dezinfekantai. Jais per žarnelę tiesiogiai dezinfekuojamas garintuvas, o teršalai pašalinami per kondensato nuvedimą. Dezinfekuoti kondicionieriaus garintuvą reikėtų bent du kartus per metus – prieš karštąjį sezoną ir po jo.

Šiame tinklalapyje naudojami slapukai ir naršyklės sesijos duomenys, kad galėtume suteikti jums geriausią patirtį.

Tęsdami naršyti tinklalapyje arba paspaudę sutinku mygtuką žemiau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Galite sužinoti daugiau apie slapukus, naudojamus mūsų tinklalapyje čia

Sutinku
0
Trafic.lt