Ką būtina žinoti apie stabdžių trinkeles

   Stabdžių trinkelės – automobilio gale ir priekyje esantis stabdžių sistemos elementas. Trinkelės laikomos viena greičiausiai dylančių detalių, todėl supratimą apie jas reikėtų turėti kiekvienam automobilio savininkui. Trafic.lt specialistai aiškina, ką būtina žinoti apie stabdžių trinkeles.

   Keitimas. Kaip dažnai reikės keisti stabdžių kaladėles priklauso nuo jūsų vairavimo įpročių ir nuvažiuojamo atstumo. Jei vairuojate kultūringai ir kelyje nedemonstruojate savo šonaslydžio (drifto) sugebėjimų, stabdžių kaladėles užteks pakeisti kas 15-20 tūkstančių kilometrų. Sportinių automobilių savininkai ir agresyvaus vairavimo mėgėjai kaladėles gali keisti ir kas 5 tūkst. Kilometrų. Priekines trinkeles reikėtų keisti 2-3 kartus dažniau, nei galines.

   Cypimas. Šaižų, aukštą stabdžių trinkelių cypimą nesunkiai atpažįsta net mažai patyrę vairuotojai. Trinkelės cypti gali dėl keleto priežasčių ir tai ne būtinai yra nusidėvėjimas. Apžiūrėkite stabdžių diską – trinkelės gali cypti atsiradus korozijai, grioveliams ir nelygumams ant jo paviršiaus. Kita priežastis – nesandari apsauga nuo vandens ir purvo. Jiems patekus ant stabdžių trinkelių paviršiaus girdimas cypimas. Na ir žinoma, neteisingas stabdymas. Ilgai ir švelniai stabdant ant laisvos pavaros trinkelė neprisispaudžia prie stabdžių disko ir pradeda cypti.

   Pasirinkimas. Trinkelės gali būti pusiau metalinės, lengvojo plieno, keramikinės ir organinės. Renkantis svarbu atkreipti dėmesį, kad trinkelių sudėtis būtų panaši į diskų stabdžių sudėtį. Kokybiškiausiomis laikomos keramikinės trinkelės. Jos lėčiausiai dyla ir efektyviausiai stabdo todėl yra mėgstamos sportinių automobilių vairuotojų. Žinoma, jos ir brangiausios. Greičiausiai susidėvi organinės trinkelės. Rinkdamiesi trinkeles įsitikinkite, kad perkate originalias, o ne padirbtas. Nusipirkę pigesnes ne originalias kaladėles greičiausiai netrukus jas keisite dėl neaiškios sudėties, greit nusidėvinčio metalų mišinio.