Teisingas automobilio plovimas ir priežiūra

   Kartą per mėnesį plovykloje apipilate automobilį vandeniu, pamuiluojate ir nuplaunate. Retkarčiais iš vidaus išsiurbiate dulkes. Ir viskas? Nesistebėkite, kai už tokią atsainią priežiūrą automobilis „padėkos“ jums aprūdijusiomis ratų arkomis ir bjauriu salono kvapu. Teisingas automobilio plovimas ir priežiūra visų pirma reikalinga ne dėl jo išvaizdos, o tam, kad apsaugotų detales nuo aplinkos poveikio ir greito dėvėjimosi. Trafic.lt specialistai pataria, kaip teisingai pasirūpinti savo automobilio švara.

•    Vandenį, muilą ir kitas priemones pilkite ar tepkite nuo viršaus į apačią. Jei bet kaip mosikuosite kempine, purvas tik pasiskleis aplink. 

•    Daugiausia dėmesio skirkite ten, kur... nesimato. Ratų arkos, slenksčiai, sunkiai prieinamos vietos – būtent ten kaupiasi purvas, vėliau sukeldamas koroziją. 

•    Naudokite tik automobilio plovimui skirtas priemones. Indų plovikliai, skalbimo milteliai, universalūs namų valikliai gali pažeisti automobilio dažų sluoksnį, jį subraižyti arba suminkštinti.

•    Tas pats galioja ir plaušinėms, kempinėms bei šluostėms. Rinkitės mikropluošto šluostes, kurios švelniai nuvalys paviršius nepažeisdamos dažų. Kietesnę kempinę ar plaušinę galite naudoti tik ratlankiams bei nedažytoms kėbulo dalims. 

•    Neplaukite automobilio karštą dieną po tiesioginiais saulės spinduliais – vanduo greit išgaruos ir paliks bjaurias žymes – vargsite be reikalo. 

•    Jei patys vaškuojate automobilį, tam labai tinka pliušo šluostė ar kitas minkštas ir negrubus audinys. Plonu vaško sluoksniu padenkite visą automobilį ir palikite išdžiūti gamintojo nurodytam laikui. Tuomet išblizginkite.

•    Valydami automobilio vidų nepamirškite kilimėlių – juos išplaukite ir išdžiovinkite, kad viduje nesikauptų drėgmė ir nemalonūs kvapai. 

•    Jei automobilyje rūkoma ar vežiojami gyvūnai, pravartu kartas nuo karto padaryti drėgną cheminį valymą. Taip išvengsite ne tik nemalonių kvapų, bet ir dėl nešvaros atsirandančių alergiją galinčių sukelti erkučių.

   Kaip dažnai reikėtų plauti automobilį? Į šį klausimą atsakyti galite tik jūs, įvertinę, kaip dažnai ir kokios būklės keliais važinėjate. Prisiminkite, kad švarus automobilis ne tik reprezentuoja jus, bet ir lėčiau dėvisi, yra atsparesnis rūdims. Vaškuoti automobilį patariama ne rečiau kaip 4 kartus per metus. Tačiau šis intervalas labai priklauso nuo naudojamo vaško kokybės. Geros firmos kokybiškas vaškas gali laikytis net 4 mėnesius. Naudojant pigesnį gali tekti vaškuoti ir kas 6 savaites. Vaškavimas ne tik suteikia žvilgesio, bet ir apsaugo dažus nuo aplinkos poveikio, smulkių įbrėžimų.