Ūžia rato guolis - ką daryti?

   Ūžiantis rato guolis – lengvai identifikuojamas gedimas. Pastebėjus ignoruoti jo jokiu būdu negalima. Trafic.lt specialistai sako, kad netaisoma ši problema gali ne tik brangiai kainuoti, bet ir sukelti pavojų saugumui. Kaip atpažinti, jog automobilio keliamas neįprastas triukšmas yra susidėvėjęs guolis ir ką tuo metu daryti?

 

Išsiaiškinkite, ar tikrai ūžia rato guolis

   Ūžimas gali būti daugelio gedimų priežastis. Kad ūžia būtent rato guolis rodo keletas ženklų. Visų pirma stebėkite, ar garsas tampa intensyvesnis darant posūkį. Paprastai, jeigu problema guolyje, garsiausias triukšmas bus būtent sukant vairą. Jei ūžia sukantis į kairę, sudilęs dešiniojo rato guolis. Jei stipresnį garsą girdite sukdami į dešinę – problema kairiajame guolyje. Norėdami išsiaiškinti, kuris guolis ūžia, atlikite manevrus saugioje vietoje, kad susikoncentravę į garsą nesukeltumėte eismo įvykio pavojaus. Nors tokią „patikrą“ gali atlikti net pradedantis vairuotojas, norint būti tikriems geriau dar kartą pasitikslinti ir automobilių salone. 

 

Išlaidos – ne didžiausia bėda

   Ūžiantis guolis kelia nemalonų triukšmą ir padidina kuro sąnaudas, nes dėl susidėvėjimo padidėja rato riedėjimo pasipriešinimas. Tačiau tai – toli gražu ne didžiausia bėda. Jeigu ignoruojate susidėvėjusį rato guolį, keliate pavojų savo kelionės saugumui. Posūkio metu stipriai susidėvėjęs guolis gali net subyrėti, tuomet išnirs ratas. Dėl subyrėjusio guolio gali dingti ir audomobilio stabdžiai. Kita itin pavojinga situacija – užstrigęs ratas. Važiuojant dideliu greičiu tai gali baigtis tragedija – automobilis gali imti slysti ir blogiausiu atveju apsiversti. 

 

Ką daryti?

   Atsakymas paprastas – kuo skubiau keisti. Kai kurie vairuotojai įsitikinę, kad jeigu rato guolis ūžia tik darant posūkius, o ne važiuojant tiesiu keliu, jo keisti dar nereikia. Tačiau trafic.lt specialistai įspėja, kad rizikuoti saugumu neverta. Su ūžiančiais guoliais geriau nejuokauti, ypač jei važinėjate greitai ir ilgus atstumus. Be to, važinėdami su sudilusiu guoliu darote žalą automobiliui ir spartinate kitų detalių susidėvėjimą.

   Jei norite, kad jūsų automobilio ratų guoliai nekeltų problemų ir ilgai tarnautų, prisiminkite, kad viena pagrindinių jų gedimų priežasčių – agresyvus vairavimas. Jei mėgstate „piešti saulę“, daryti staigius posūkius, rato guoliams tenka didelė šoninė apkrova. Dėl to jie greičiau nusidėvi ir gali net subyrėti. Todėl norėdami apsaugoti rato guolius nuo priešlaikinio susidėvėjimo, vairuokite tvarkingai, venkite agresyvių veiksmų ir aštrių greitų posūkių. 

 

Guolio keitimas

   Kaip jau išsiaiškinome, kada teks keisti guolį, didele dalimi priklauso nuo jūsų vairavimo stiliaus. Taip pat ir nuo automobilio modelio bei detalių kokybės. Normalus guolio tarnavimo laikas – apie 100 tūkst. km. Žinoma, pigūs guoliai iš Kinijos jums tarnaus gerokai trumpiau. 

   Guolio keitimas salone – nebrangi ir gana paprasta procedūra, kainuosianti iki keliasdešimties eurų. Trafic.lt specialistai pataria netaupyti geresniam salonui. Pigiuose „garažiniuose“ remonto salonuose guoliai tiesiog įkalami plaktuku. Toks būdas tikrai ne naudingas pačiam guoliui. Todėl išsirinkite saloną, kuriame guoliai bus patikimai sumontuojami presavimo staklėse savo darbą išmanančių kruopščių specialistų. 

   Naujų guolių kaina svyruoja nuo dešimties iki kelių šimtų eurų. Ji priklauso nuo guolio tipo, gamintojo, automobilio. Kuo naujesnis ir prabangesnis automobilis, tuo daugiau jums kainuos nauji guoliai. Sutaupyti galite pirkdami internetu, ieškodami akcijų ir specialių pasiūlymų.

Šiame tinklalapyje naudojami slapukai ir naršyklės sesijos duomenys, kad galėtume suteikti jums geriausią patirtį.

Tęsdami naršyti tinklalapyje arba paspaudę sutinku mygtuką žemiau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Galite sužinoti daugiau apie slapukus, naudojamus mūsų tinklalapyje čia

Sutinku
0
Trafic.lt