Kaip paruošti automobilį šalčiams

Artėjant šaltajam sezonui svarbu tinkamai paruošti automobilį. Ir vasarinių padangų keitimas žieminėmis ar universaliomis – tik maža dalis darbų, kuriuos rekomenduoja atlikti automobilių priežiūros žinovai. Trafic.lt specialistai atkreipia dėmesį, jog neatlikus visų rekomenduojamų automobilio paruošimo darbų, ne tik prarandate dalį vairavimo komforto, bet ir rizikuojate savo saugumu kelyje. Taigi, štai pagrindiniai automobilio paruošimo darbai, kuriuos reikia atlikti, jei norite šaltuoju metų laiku vairuoti saugiai, patogiai ir taupiai. 

 • Iki     lapkričio 10 dienos būtina pakeisti vasarines padangas į     universalias arba žiemines. Laukti iki paskutinės minutės     nepatariame – atsižvelgiant į oro sąlygas kartais pakeisti     padangas verta žymiai anksčiau.      

      
 • Salono     oro filtras turi būti keičiamas kartą arba du kartus į metus –     pavasarį ir rudenį. Po vasaros oro filtrą būtina pakeisti todėl,     kad jame būna prisikaupę dulkių, žiedadulkių ir kitų smulkių     dalelių. Užterštame filtre greit dauginasi mikroorganizmai ir     bakterijos, kurie su oru išpučiami į saloną. Tai – itin     pavojinga žmonėms su alergija bei vaikams.      

      
 • Dyzelinių     automobilių vairuotojams prieš žiemą verta pakeisti kuro     filtrus, tai palengvins variklio užsivedimą esant žemai minusinei     temperatūrai.      

      
 • Tepalus     keisti patariama kas 10 tūkst. kilometrų, tačiau jei galite sau     leisti ir vertinate savo automobilio „sveikatą“ bei vairavimo     komfortą, pakeiskite juos ir prieš šaltąjį sezoną. Skirtingai     oro temperatūrai rekomenduojamas skirtingas tepalų klampumas,     todėl pakeitus juos prieš žiemą lengviau užsives ir sklandžiau     dirbs variklis.      

      
 • Įsitikinkite,     ar nereikia pakeisti ar papildyti aušinimo skysčio. Priklausomai     nuo gamintojo ir rūšies aušinimo skystis galioja kelis metus, o     kad jis paseno praneša drumzlina skysčio spalva.      

      
 • Automobilio     vaškavimas ar kitoks cheminis paruošimas žiemai – patikimas     būdas apsaugoti kėbulą ir kitas dalis nuo rūdžių. Patikėkite     šią procedūrą meistrams arba nuvaškuokite automobilį patys –     tai nesudėtinga procedūra.      

      
 • Prieš     spustelint šaltukui nepamirškite pakeisti langų plovimo skysčio     į neužšąlantį. Dažnai į automobilį lipantiems snieginais,     šlapiais batais pravartu medžiaginius salono kilimėlius pakeisti     guminiais, kurie labiau tinka šaltajam sezonui, neprisigeria ir     nekaupia drėgmės salone.