Kaip paruošti automobilį šalčiams

   Artėjant šaltajam sezonui svarbu tinkamai paruošti automobilį. Ir vasarinių padangų keitimas žieminėmis ar universaliomis – tik maža dalis darbų, kuriuos rekomenduoja atlikti automobilių priežiūros žinovai. Trafic.lt specialistai atkreipia dėmesį, jog neatlikus visų rekomenduojamų automobilio paruošimo darbų, ne tik prarandate dalį vairavimo komforto, bet ir rizikuojate savo saugumu kelyje. Taigi, štai pagrindiniai automobilio paruošimo darbai, kuriuos reikia atlikti, jei norite šaltuoju metų laiku vairuoti saugiai, patogiai ir taupiai. 

   Iki lapkričio 10 dienos būtina pakeisti vasarines padangas į universalias arba žiemines. Laukti iki paskutinės minutės nepatariame – atsižvelgiant į oro sąlygas kartais pakeisti padangas verta žymiai anksčiau.      

   Salono oro filtras turi būti keičiamas kartą arba du kartus į metus – pavasarį ir rudenį. Po vasaros oro filtrą būtina pakeisti todėl, kad jame būna prisikaupę dulkių, žiedadulkių ir kitų smulkių dalelių. Užterštame filtre greit dauginasi mikroorganizmai ir bakterijos, kurie su oru išpučiami į saloną. Tai – itin pavojinga žmonėms su alergija bei vaikams.      

   Dyzelinių automobilių vairuotojams prieš žiemą verta pakeisti kuro filtrus, tai palengvins variklio užsivedimą esant žemai minusinei temperatūrai.      

   Tepalus keisti patariama kas 10 tūkst. kilometrų, tačiau jei galite sau leisti ir vertinate savo automobilio „sveikatą“ bei vairavimo komfortą, pakeiskite juos ir prieš šaltąjį sezoną. Skirtingai oro temperatūrai rekomenduojamas skirtingas tepalų klampumas, todėl pakeitus juos prieš žiemą lengviau užsives ir sklandžiau dirbs variklis.      

   Įsitikinkite, ar nereikia pakeisti ar papildyti aušinimo skysčio. Priklausomai nuo gamintojo ir rūšies aušinimo skystis galioja kelis metus, o kad jis paseno praneša drumzlina skysčio spalva.      

   Automobilio vaškavimas ar kitoks cheminis paruošimas žiemai – patikimas būdas apsaugoti kėbulą ir kitas dalis nuo rūdžių. Patikėkite šią procedūrą meistrams arba nuvaškuokite automobilį patys – tai nesudėtinga procedūra.      

   Prieš spustelint šaltukui nepamirškite pakeisti langų plovimo skysčio į neužšąlantį. Dažnai į automobilį lipantiems snieginais, šlapiais batais pravartu medžiaginius salono kilimėlius pakeisti guminiais, kurie labiau tinka šaltajam sezonui, neprisigeria ir nekaupia drėgmės salone.